NAPSALI O NÁS 2023:


BK Ludgeřovice


Běžecký report od Filipa Burdy ze sobotního 7.ročník Polanský běh běh 10 km Celkové umístění: 

12 ze 199 běžců a běžkyň.Umístění v kategorii: Muži 30 - 39 let - 7 ze 45 závodníků.Zde jsem už po třetí ( jednou jsem zde nebyl, protože jsem na závod zapomněl ). Mám rád, hlavně trasu závodu, zázemí a i přes tolik závodníků rychlost a celkově provedení a průběh. Takže je to sice tak půl na půl ( terén a silnice, kolem hrází rybníků a taky přes Polanku Nad Odrou ), ale zase je to vcelku zážitkový a i rychlý běh. Letos mě překvapila velká konkurence a taky tolik běžců. Asi tak od 2 km, jsem viděl před sebou Martina a to bylo dobře, protože aspoň to byla jistota dobrého času. A pak hlavně zde je to na dobrou věc, na předčasně narozené děti. Tak snad zase někdy zde


Novorozenecké oddělení Fifejdy


Letos jsme se opět postavili na start a jako o život jsme běželi pro naše kulíšky . Nálada byla výborná a počasí nám přálo . Takže příští rok 20.4.2024 se budeme těšit na startovní čáře .


Michaela Šebelová


Dnes jsme se celá rodina zúčastnili Polanský běh pro Nadační fond Kulíšek nedonošeným dětem. O této akci jsem se dozvěděla díky Senátor Ondřej Šimetka, který je přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Pro mou rodinu měla tato akce mnoho významů. Před téměř 19 lety se nám přesně takoví kulíšci, pro které se dnes běželo ve Fakultní nemocnice Ostrava, narodili a já této nemocnici budu nadosmrti vděčná za péči, kterou naší rodině a zejména klukům poskytli. Porodní váhu měli běžci/běžkyně, kteří/které se narodily předčasně, na startovním čísle, po dohodě s klukama doplňuji pro ilustraci i jejich fotografii ze dne narození... Moc děkuji všem organizátorům této akce i celému Nadačnímu fondu za to, co dělají. Klobouk dolů. Je dobré si dávat výzvy, já totiž nerada běhám (i když se moc ráda hýbu) a dnes jsem to dala a překonala tak sama sebe. No a Štěpán navíc ve své kategorii mezi dalšími borci uspěl... Jak sám řekl, jako bývalý kulíšek jsem dnes taky běžel pro Kulíšky...Přestože jsme nepřišli soutěžit, z úspěchu jsme měli radost. A moc rádi jsme potkali své kamarády, taky totiž mají bývalého kulíška. A takových kulíšků mezi námi je mnoho. Díky všem zdravotníkům, kteří nám je zachraňují.


Jirka Kakalejčík


Každý je jednou na startu.Tato krásná věta dokáže vystihnout každý příběh jednoho z nás po narození. Bylo mi velkou ctí účastnit se Polanský běh a být součástí takto skvělého závodu.Být součástí skupiny lidí, kteří během pomáhají Nadaci Kulíšek, která pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodinám.Dnes se podařilo vybrat neuvěřitelných 200 000 Kč! Závod běželo 198 účastníku a věřím, že každý si sáhl na své běžecké limity. Odměnou nám byl aplaus v cíli po kterém mě ještě teď mrazí. Děkuji moc organizátorům této akce a sponzorům.Děkuji rodině za to, že si našla čas a přijela mě podpořit.A taky děkuji Vám sportovcům ať už těm, kteří běháte ve sportovních klubech nebo amatérům, protože i díky Vám se mi dnes podařilo vylepšit svůj běžecký čas.Ještě před rokem by mě nenapadlo, že uběhnu 10 km závod za 50 minut a 51 sekund. Sny se stávají skutečností a já se těším na příští ročník, až Vás zase uvidím.Mějte se krásně. Jirka


NAPSALI O NÁS 2022:

POLAR TV

Pořadatelé Polanského charitativního běhu letos vybrali 127 600,-Kč.

 • Vydáno 25. dubna 2022 9:53,
 • Ostrava,
 • Jakub Švarc

Polanka nad Odrou pořádala už tradiční Polanský charitativní běh. Sportovci si mohli vybrat hned z několika tratí. Letos se podařilo vybrat 127 600,-Kč na podporu předčasně narozených dětí a jejich rodin.

V sobotu 23. dubna proběhl v Polance nad Odrou šestý ročník už tradičního Polanského charitativního běhu. Akce slavila velký úspěch, dostavily se stovky mladých i starších běžců. Hlavní myšlenkou projektu je podpora předčasně narozených dětí a jejich rodin.

Kamila Juřičková, hlavní organizátor akce: "Já sama s manželem máme předčasně narozené dítě. Kluk je už dospělý a začal běhat. Díky tomu vznikla myšlenka uspořádat tuto akci."

Soutěžící si letos vybírali hned z několika tratí, které byly určeny pro nejrůznější věkové kategorie. Na závěr akce si nezdatnější běžci vybrali desetikilometrovou trať, která vedla přes Poodří.

Kamila Juřičková, hlavní organizátor akce: "Máme takovou tradici, že jsou běhy pro děti. 400 metrů a 800 metrů pro starší děti. Potom je krátký běh pro hobíky a ten je v délce 2,7km."

anketa:"Každoročně se zúčastňujeme se všemi dětmi tím, že se nám Matyáš předčasně narodil, takže tuto akci rádi podporujeme. Já jsem letos po nemoci, tak poprvé nepoběžím.""Super je to tu, jsme tu už po několikáté.""Je to fajn, překvapilo nás kolik je tu lidí. Teď běžel malý a pak poběžím i já s manželkou. Kromě dvouleté dcery běžíme všichni.""Běžíme všichni. Malá teď běžela dětskou dráhu a s námi poběží 2,7km. Zas takový běžci nejsme, ale chtěli jsme podpořit akci."

Výtěžek z akce každoročně putuje na pomoc předčasně narozeným dětem. Letos se organizátorům podařilo vybrat rekordní sumu v hodnotě 127 600,- Kč.


ATLETIKA PORUBA

V sobotu byla Atletika Poruba aktivní na 6.ročníku Polanského charitativního běhu ... nejprve se děti jako každý rok rozcvičily s paní trenérkou Lenkou a pak jsme naše Porubské svěřence mohli vidět na tratích 400 m, 800 m nebo na 2,7 km a někteří z nich se postavili i na stupně vítězů ... všem gratulujeme


Los Křupos Adventure Team

 Tak dnešek ve znameni Polanský charitativní běh s @loskruposParádní akce pro celou rodinu. 

Určitě doporučujeme!

 I ti nejmenší si můžou zaběhnout krátký závod a pro ty větší je trať 2,7 a 10 km. Celkem nám to dnes běhalo. Kuba celkově 20té místo, Michal 12té s časem 40:05. 

Určitě doporučujeme!

U nás bude na příští rok trénovat celá rodina!


Bydlení od Trimexu

· Tři, dva, jedna... START!

Polanský běh je událost co nás fakt baví. A jsme rádi, že i vás Všechny vybrané peníze jdou na děti z neonatologického oddělení Fakultní nemocnice a novorozeneckého oddělení JIP2 Městské nemocnice v Ostravě 

Děkujeme!

Váš tým Trimex reality 


Unicar Ostrava- Autorizovaný prodej a servis vozů ŠKODA

sdptro2v3m1f8d m0 3na: b.98u3 · Dneska jsme v Polance nad Odrou na charitativní akci Polanský běh pro předčasně narozené děti.Na místě máme dva modely - ŠKODA FABIA 4.generace a nejnovější ŠKODA KAROQ.Těšíme se na vás - spolu pro dobrou věc.

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

dprStn3:dfv5 b47nu .7a1125 f16af0 · Krásná sobotní akce!!! Moc nás těší, že jsme se mohli zúčastnit sobotní akce Polanský běh na podporu předčasně narozených dětí a jejich rodičů. Některé z nás informovaly o rané péči, další podpořily během:-) Díky všem organizátorům a Nadační fond Kulíšek nedonošeným dětem za parádní zážitek a všem zúčastněným za podporu předčasně narozených "kulíšků"

V Polance se opět poběží pro Kulíšky!

V Polance nad Odrou se již pošesté poběží pro předčasně narozené děti. Nadační fond Kulíšek pořádá 23. 4. 2022 tradiční charitativní běh.


Autor: Nadační fond Kulíšek

Přijďte si zasportovat a celým výtěžkem ze startovného podpořit oddělení neonatologie FNO a MNO, kde se o malé Kulíšky z celého Moravskoslezského kraje s láskou a něhou starají.

Tato charitativní akce je zároveň sdělením pro rodiče dětí, které se po narození vejdou do dlaně, že v tom nejsou sami. Očekávaná ohromná účast dětí, hobíků i výkonnostních běžců přináší povzbuzení pro rodiny v náročné životní situaci a zároveň poděkování lékařům a sestřičkám.

Předčasně narozené děti jsou na startu do života velmi křehké a zranitelné a jejich život je kolikrát těžce vybojován. Přijďte je i vy povzbudit svými souboji na běžecké trati.

Nejdelší deseti kilometrová trasa vás zavede do kouzelné Chráněné krajinné oblasti Poodří a na kratších trasách poznáte krásy obce Polanka nad Odrou, která je patronem této charitativní akce.

Více informací a registraci do závodu naleznete na webových stránkách www.polanskybeh.cz a www.kulisekostrava.cz

Datum závodu: 23. 4. 2022


NAPSALI O NÁS  2021:

Fakultní nemocnice Ostrava

Druhý zářijový víkend byl doslova našlapaný akcemi, které jsou pro nás srdcovky. V sobotu odstartoval 5. ročník charitativního závodu Polanský běh, který je určený na podporu oddělení pečující o předčasně narozené děti. Díky této skvělé akci se podařilo vybrat neskutečnou částku korun, ze kterých 70 000 poputuje na naše Oddělení neonatologie Děkujeme Nadační fond Kulíšek nedonošeným dětem za organizaci závodu a také všem, kteří se závodu zúčastnili. #fajnafakultka


Novorozenecké oddělení Fifejdy 

 Dneska jsme se hrdě postavili na start a běželi pro naše kulíškyFriendly Fyzio 

Běžci i běžkyně , s invalidním vozíkem , s kočárkem i s miminkem v bříšku , všichni Ti běželi v sobotu pro Kulíšky.Myslíte si, že běh pro Vás není, a že byste ho nezvládli? Klára Jarešová si zaběhla pro Kulíšky v 7. měsíci těhotenství, naše Michaela Hrubá si tréninkově vzala na pomoc mladého pana Kvaču v invalidním vozíku, a aby jeho rodiče nezůstali pozadu, zaběhli si svůj osobák také oni . Velmi všem gratulujeme, jsme na Vás pyšní Velký dík patří organizátorům, našim klientům a přátelům @danyjuricek @juricek.michal, Dominika Bitomská @tomas.hrubyy, Lenka Filáková, Kamila Juříčková, Martina Vavrošová , Hanka Pečínková, Lenka Prausková, Klára Girtler Brožová a dalším, že se můžeme podílet na špetce pomoci pro naše nejmenší. Tak zase příští rok na startu za Kulíšky


Autismus Bez Cenzury Bike Team

 Stalo se už tradicí, že když se koná Polanský charitativní běh, jsme tam. Někdo běží, někdo jde, ti nejmenší se dokonce vezou. Po celý rok nám ohromné množství lidí pomáhá, a tak jsme rádi, když zase my můžeme pomoci někomu jinému. Výtěžek z celé akce putuje na pomoc předčasně narozeným dětem a my jsme rádi, že jsme k tomu svou malou troškou také mohli přispět. 

Tak zase příští rok!Příběh od Los Křupos/Tomáš Volný

Proč Polanský běh? Tady to máte všechno Rodiče nedonošených dětí založili charitativní závod na podporu péče o nedonošené děti, na podporu nadace Kulíšek. Také nám to dává velký smysl a snažíme se s ostatními i my pomáhat ... 

... jsem rád, že nejsme sami, kdo sdílí stejné hodnoty. Pokud souhlasíte, je to smysluplná výzva, jmenuje se nadace Kulíšek. Ale nyní něco ze zákulisí charitativního závodu , zvídavě jsem to dnes sledoval ... 

... i když jde o charitativní akci, přece jen je to závod se vším všudy a běhá se zde desítka fakt hodně rychle. Asi to bude krásnou přírodou CHKO Poodří v podstatě na předměstí Ostravy!!! Všechno musí klapat a bez práce party dobrovolnic a dobrovolníků by to nešlo, velký respekt ... 

... skvělé kafe se už vaří a za brzkého, ještě chladného rána zvedne náladu a morál ... bo není čas ... ve skvěle sehraném tandemu bezvadně vaří celý den!!! ... 

... pod kotlem vývařovny je zatopeno, bude skvělý gulášek. Můj děda vždycky říkal, přeloženo z jeho mluvy razovite: "z komína se kouří, bude teplo a dobré jídlo" :):):) ... 

... malí závodníci se svými týmy, statnými servisáky, krásnými masérkami demonstrují připravenost a odhodlání, velký šéf na to dohlíží  

... nezapomenout na registraci, vyzvednout startovní tašku ... proč k tomuto okénku chodí hlavně tatínci?, záhada vysvětlena  

... nezbytná kontrola trati, ještě vyznačit, ať je to jasné, makat se tady bude, zvedat kolena a prodlužovat krok  

... "ofiko" kontrola časomíry a může se to spustit  

... samozřejmě nezbytné focení před startem  

... velmi odpovědná fáze, dobře upevnit startovní číslo, taťko!!!, pořádně a prosím, jen do trička  

... na trati prozatím panuje klid a pohoda, no řekněte, že je to nádhera ... 

... krásné a dobrosrdečné víly, bacha, neseběhnout z trati  

... rozcvička v plném proudu, pořádně protáhnout svaly a šéf na to zase dohlíží  

... odstartováno !!! a malí závodníci do toho pořádně šlapou, všimněte si, cha ..., šéf nestačí 

... tak v této kategorii se závodí ostře, pád sem tam, nevadí, zvednout a běžet dál 

... konečně běh všech na kratší distanci, hlavně to na začátku nepřepálit ... 

... krása, vysoká čísla, ale skvělé tempo a styl  

... ovšem to jsou Ti nejrychlejší borci hlavního závodu na 10 kilometrů, tady se desítka běhá i pod 35 minut!!! Uf, Uf, Uf ... 

... holky zde rozhodně nezaostávají, vzpomínám si na jeden ročník, kde mne hodně proháněly, ani píď zadarmo, souboj až do finiše, jasně, že jsem prohrál  

... prvního jsem v cíli nemohl stihnout, a to jsem zapojil svou specialitu, taktický zrychlený přesun volným terénem , čtvrtý nejrychlejší, nádherný čas snů 37:21, chlapi, smekám ... 

... asi jste mne někde zahlédli , snad se Vám letošní ročník líbil, mi moc, musel jsem se tady projevit, doufám, že je vše O.K. ... 


Contera

 Contera nejen jako hrdý sponzor, ale i jako tým se zúčastnil v sobotu 11.9.2021 charitativní Polanský běh na 10 km. Výtěžek ze závodu putuje na neonatologické oddělení do FN Ostrava. Napsali o nás 2020:

V Polanském běhu se soutěžilo pro kulíšky

TISKOVÁ ZPRÁVA FNO

Všech 551 závodníků, kteří se 12. září 2020 postavili v Polance nad Odrou na start Polanského běhu, podpořilo rodiny předčasně narozených dětí a zároveň Oddělení neonatologie FN Ostrava a Novorozenecké oddělení Městské nemocnice Ostrava. Výtěžek tohoto v pořadí již čtvrtého ročníku charitativního běhu pro "kulíšky", jak něžně nedonošeným dětem organizátorky akce říkají, byl rovných sto tisíc korun.

Tradici Polanského charitativního běhu založily koordinátorky rodičovské organizace Nedoklubko Helena Valo a Kamila Juříčková. Obě mají s předčasným porodem osobní zkušenost a poznaly, co by se dalo zlepšit na odděleních, kde byly jejich děti v prvních týdnech po narození.

Velké zastoupení mezi běžci měla také FN Ostrava, zejména Oddělení neonatologie. "Polanský charitativní běh je skvělá akce Nedoklubka. Vždy se na tento běh moc těším, navíc je to velká motivace závodit pro dobrou věc," řekla po závodu MUDr. Pavla Zárubová z tohoto oddělení. "Dokonce jsem posledních 400 metrů, kdy kolegyně mohutně fandily, sprintovala. Aneb, co by člověk pro kulíšky a kolegyně neudělal," dodala sympatická lékařka, která i díky mohutnému finiši skončila ve své kategorii na 3. místě.

Celé dopoledne Polanského běhu se neslo v naprosto skvělé atmosféře a vše se završilo předáním šeků, které přebraly primářky obou oddělení ostravských nemocnic. Novorozenecké oddělení Městské nemocnice Ostrava obdrželo z výtěžku akce 30 tisíc korun a šek na 70 tisíc korun z rukou organizátorek běhu převzala s velkou radostí i primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava MUDr. Hana Wiedermannová. "Je to opravdu úžasné a my moc děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli," řekla primářka Wiedermannová. "V tuto chvíli mapujeme, co bychom potřebovali a pečlivě to zvážíme, aby to bylo nejlepší pro miminka i maminky."

"I přes náročné období se nám setkání rodin předčasně narozených dětí s těmi, kteří jim na těžkém startu do života pomohli, podařilo uspořádat. Přálo nám i počasí a tak věřím, že jsme zdravotníkům i rodinám, s "miminkem do dlaně" předali tolik potřebnou energii," uvedla za organizátory Kamila Juříčková.

Za prvních devět měsíců letošního roku pečovalo Oddělení neonatologie FN Ostrava o 597 předčasně narozených dětí. Porodní váhu pod 1500 gramů mělo 75 z nich.

9. října 2020

Ing. Petra Petlachová

vedoucí Oddělení komunikace

tel.: +420 597 373 351; +420 704 850 110

V Polance se běhalo pro nedonošené miminka12.09.2020 

Michael Kašný  Bezva běh                              

 Za krásného letního počasí se dnes konal v Polance nad Odrou již 4. ročník charitativního běhu na podporu neonatologického oddělení FNO a novorozeneckého oddělení JIP 2 MNO. To, že je každý rok o tento závod pro dobrou věc velký zájem se potvrdilo i letos, kdy se na start postavilo napříč všemi kategoriemi 517 závodníků. Nejprve běhali ti nejmenší, a to na 400 m a 800 m trati. Poté přišel na řadu hlavní závod na 10 km, který vedl krásnou přírodou CHKO Poodří. Zde mezi muži zvítězil Pavel Dvořák (34:40), druhou příčku obsadil Roman Kubica (36:34) a třetí skončil Marek Škapa MK Seitl (37:12). Ženskou kategorii s přehledem vyhrála Zuzana Jurajdová (44:32), před druhou Lenkou Strykovou STRYK Team (45:41) a bronz brala Zuzana Lippová (47:08). Posledním bodem na programu byl závod pro "rychlíky" na 2,7 km. Zde mezi muži vyhrál Jakub Pachula (10:09), stříbrný skončil David Wawreczka TJ AO Jäkl Karviná (10:31) a bronz bral Jaromír Meca (11:24).  V ženské kategorii byla jasnou favoritkou Markéta Kašná BK Ludgeřovice (10:27), která svou roli potvrdila a suverénně zvítězila a v konečném pořadí celého závodu se před ní dostal jen vítěz mužské kategorie. Druhá skončila Monika Kubicová (12:09) a stupně vítězů uzavřela Pavla Falharová (12:23). Na všechny závodníky čekaly v cíli pamětní medaile a pro medailisty krásné ceny a ručně vyrobené ovečky. Pro děti byly připraveny zábavné atrakce. Všichni si užili parádní závodní atmosféru a společně vyběhali pro dobrou věc úžasných 100 000 Kč, které převzaly z rukou pořadatelů primářky obou oddělení ostravských nemocnic.

 • STRYK team17. září v 22:18 · Polanský běh ... letos se konal již 4.ročník Polanského charitativního běhu na podporu neonatologického oddělení FN Ostrava a novorozeneckého oddělení MN Ostrava ... rádi jsme se opět účastnili ... Kuba v pozici fotografa, Anička si zaběhla trať v délce 400 m a podle úsměvu na fotce si to užívala ... Terča běžela trať v délce 2,7 km a kategorii do 19-ti let vyhrála v čase 13:05 ... Pavel a Lenka běželi 10 km a užívali si cestou krásy Poodří ... Pavel zdolal trať za 53:30 a Lenka za 45:41, stačilo jí to na 1.místo v kategorii a celkově na 2.místo v ženách ... spokojenost a radost ze všech cen, které nešly pomalu ani unést ... děkuji pořadatelům v čele s Kamila Juříčková za super připravenou akci a už nyní se těšíme na příští ročník
 • ADLER Czech, a.s.16. září v 8:06 · ADLER znovu na startu pro kulíškyI letos jsme se postavili na startovní čáru Polanského běhu (Polanský běh) nejen darováním triček , ale i účastí našich kolegů z logistického skladu Jeho letošní výtěžek 100 tisíc korun putuje jako každoročně na pomoc malým kulíškům, jak předčasně narozeným dětem říkají, na neonatologii FN Ostrava a novorozeneckém oddělení JIP2 Městské nemocnice Ostrava Letos se přihlásilo víc jak 600 běžců ve všech věkových kategoriích. Přestože akce proběhla v náhradním termínu, díky krásnému počasí babího léta si ji všichni stoprocentně užili.
 • Obchod Dvojčátka16. září v 8:43 · Poslední tečka za 4. ročníkem Polanského charitativního běhu 2020, jehož výtěžek putuje na neonatologická oddělení v Ostravě.Děkuji všem, kdo si udělali čas přijít si zaběhat, podpořit dobrou věc a setkat se s námi a zdravotníky z neonatologických oddělení.Děkuji všem sponzorům za ceny pro děti i dospělé, dárky pro neonatologická oddělení a hry a zábavu pro děti. Dále všem dobrovolníkům, kamarádům a všem stejným "šílencům", kteří nám ve svém volném čase pomohli tuto skvělou akci zorganizovat.Díky městu Polanka nad Odrou, že se nás ujalo a už 4.rokem nám umožní u nich akci zorganizovat. A děkuji všem rodičům nedonošeným dětí, kteří se nám ozvali, přispěli jednak finančně, pomocnou rukou, přinesli nám dárky pro zdravotníky nebo jen tak zavolali, že něco umí a my jsme je rádi využili Tak příště snad už v termínu na jaře 2021 Helena & Kamila 

 • Nikol Marek Zvolenští16. září v 13:28 · Charitativní akce, která je pro nás každým rokem velmi důležitá a cenná. Tvoří ji krásní a úžasní lidé . Pro nás již 3.rokem, letos navíc se skvělými přáteli.Přáli bychom si ještě více podporovat tyto akce a lidi, kteří fandí všem naším dětem od samého startu-od inkubátoru po závodní čáru. Protože... Toto je náš i jejich život. Děkujeme Dvojčátka Obchod, FNO Ostrava- Neonatologická, gynekologická péče. 341Oslovení lidé61ZájemPropagace není k dispozici1616
 • Městská Nemocnice Ostrava Fifejdy15. září v 10:26 · Polanský běh 2020V sobotu . září se již počtvrté konal v Polance nad Odrou charitativní běh pro malé i velké, jehož výtěžek, magických 100 000 tisíc korun, podpoří naše Novorozenecké oddělení Fifejdy JIP2 a JIPN FNO.Běh uvedla primářka našeho Dětského lékařství Alice Nogolová. A také sama absolvovala trať 2,7 km stylem nordic walking.Slunečné počasí nám vynahradilo zrušený jarní termín a v kategorii 40+ na 2,7 km vyhrála naše sestřička Simona Kršíková. Šek přebrala a odměnu běžcům na stupních vítězů předala nová primářka našeho Dětského Ivana Bártková."Děkujeme všem za výbornou atmosféru, pohodu, nadšení, krásné počasí, zaměstnancům nemocnice a dětského za účast ...úžasná částka. Chtěla bych poděkovat ještě organizátorům, paní Kamile Juříčkové a Heleně Való, Nedoklubko, " dodala na závěr vrchní sestra Jana Šadibolová.Tak zase za rok na startu... 
 • V Polance nad Odrou se 12. září konal již 4. ročník charitativního běhu na podporu neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava a novorozeneckého oddělení JIP 2 Městské nemocnice Ostrava. Na start se postavilo celkem 517 závodníků, kteří společně vyběhali pro dobrou věc úžasných 100 tisíc korun, které převzaly z rukou pořadatelů primářky obou oddělení ostravských nemocnic. Děkujeme našim koordinátorkám Heleně Valo a Kamile Juříčkové za skvělou práci! Nedoklubko
 • Los Křupos Rock Proof Bomb Team je spolu s uživateli Roman Slivka a Michal Solný.12. září v 13:28 · Tak výsledky jsou Michal v čase 41:07 v kategorii 7 a celkově 14 místo, Kuba v čase 41:51 v kategorii 10 a celkově 20 a Roman v čase 44:39 v kategorii 16 a celkově 35. Jsme rádi že jsme se zúčastnili a těšíme se na příští rok díky Los Křupos za podporu celého běhu!
 • Běžecký klub Skřipov je v místě Polanka Nad Odrou, Moravskolezský Kraj, Czech Republic.12. září v 21:44 · Instagram · Konečně další závod Dnes jsme se společně vydali na Polanský běh. Na startu desetikilometrové trasy se za Běžecký klub Skřipov představili: Patrik (34. místo - 44:35, os. rekord na 10 km), Radek (69. místo - 50:37), Kivka (74. místo - 51:21) a Škulda (109. místo - 56:57). Trasa závodu vedla v krásné krajině CHKO Poodří, v oblasti plné nádherných rybníků. Závodu na desetikilometrové trati se zúčastnilo 222 běžců, konkurence byla nabitá, ale jako zkušení borci jsme vše zvládli a přiběhli do cíle s úsměvem, a to je hlavní. Po delší závodní pauze je třeba říct, že jsme si výjezd parádně užili a zanechali za sebou poměrně výraznou stopu nejen ve výsledkové listině. Např. jsme se před policisty vydávali za závodníky z Polska. Naše polština je natolik vybroušená, že nikdo nic nepoznal a policisté nás lámanou polštinou poslali na příslušná parkovací místa. Závěrem bychom chtěli poděkovat pořadatelům závodu za výbornou organizaci, ale hlavně za to, že se rozhodli celý výtěžek akce použít na dobročinné účely. PS: "Celý závod jsem šetřil síly na ten poslední kopec, ale nakonec jsem ho stejně vyšel." (c) Škoule #zavod #bezeckyklubskripov #polanskybeh #behejproradost #behamsbks #behani #running #run
 • Autismus Bez Cenzury Bike Team přidal(a) 13 nových fotek do alba Polanský běh 2020.12. září v 16:50 · Náš tým se dnes zúčastnil Polanského běhu - charitativní akce na podporu dříve narozených dětí. Člověk se nestačí divit, jaká už se z našeho ABC stala jedna velká rodina. Každý si odběhl to, na co měl, tak snad jsme svou účastí alespoň trochu pomohli. A za týden se zase setkáme na Kurnik šopa runu - tentokrát se poběží přímo pro ABC!

Napsali o nás 2019

PODĚKOVÁNÍ BĚHEM

27.4.2019 se konal v Polance nad Odrou již třetí ročník Polanského charitativního běhu. Všech 730 přihlášených běžců sdělilo rodinám předčasně narozených dětí, že V TOM NEJSOU SAMI a zároveň společně s námi, rodiči, kterým se děti narodili dříve, než čekali, poděkovali Ostravským perinatologickým centrům za jejich obětavou práci. Tato charitativní akce je zároveň neoficiálním setkáním rodin nedonošených dětí, které se mohou setkat s lékaři a sestřičkami, kteří jim byli oporou na těžkém startu do života.

Před třemi lety byl Polanský charitativní běh pilotní akci na podporu nedonošených dětí v České republice. Letošní ročník zachytila kamera České televize a to jak v přímém přenosu, tak v reportáži odvysílané v událostech v regionu. Letošní ročník ozdobila také výstava fotografií Miro Pawelka, která vypovídá o těžkém a náročném začátku života a zároveň popisuje profesionální a lidský přístup zdravotníků. Návštěvníci měli také možnost zakoupit drobné dárečky a přiložit vzkaz pro miminka do dlaně , které jsou právě na startu na oddělení neonatologie FNO a MNO.

Oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava a Městské nemocnice Ostrava si odnesly výtěžek v celkové hodnotě70.000Kč a věcné dary za dalších 22.000Kč.

Děkujeme obci Polanka nad Odrou včele s panem starostou Pavlem Bochniou, děkujeme všem účastníků Polanského běhu, děkujeme sponzorů, děkujeme všem, kteří nezištně pomáhali a děkujeme partě skvělých přátel z Polanky, díky které V TOM NEJSME SAMI.

Těšíme se na startu 4.ročníku Polanského charitativního běhu, protože "KAŽDÝ JE JEDNOU NA STARTU".

Děkujeme, že POMÁHÁTE BĚHEM.

Kamila Juříčková a Helena Valo s rodinami • Moc děkujeme za krásnou akci! Letos jsme se běhu zúčastnili poprvé s našimi chlapečky dvojčátky, kteří se narodili loni předčasně v FNO. Určitě se tato akce pro nás stane tradičním místem vzpomínek a setkání s lékařkami a sestřičkami, které nám byly obrovskou oporou a za to jim budeme vždy vděční. Těšíme se na příští rok, Kristiánek, Sebastiánek a máma s tátou
 • Podpořili jsme společně se 4 syny Polanský charitativní běh pro nedonošené dětičky Jeden z bratrů, Matyáš (504) se narodil o 3 měsíce dříve s 900g, dneska je z něj běžec
 • Dobrý den, akce byla parádní, moc děkujeme, tady posílám slíbená fota našeho teamu 😉.. Klub rodičů a přátel ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou
 • Běh pro dobrou věc :) Zázemí, organizace, poskládaní a značení tratě na jedničku s hvězdičkou, za rok určitě znova. Klobouk dolů, před všemi co tenhle super běh organizují Filip Burda
 • Polanský charitativní běh 2019 ... 3.ročník závodu za humny a všichni účastníci běží pro dobrou věc ... výtěžek běhu je určen na podporu neonatologického oddělení FN Ostrava a novorozeneckého oddělení Městské nemocnice Ostrava ... naše rodinka se opět účastnila v komplet sestavě, 4 běžci a 1 fotograf + fandící babička a dědeček :-)
  Anička si zaběhla trať v délce 400 m a zvládla ji celou s úsměvem na rtu :-) a dokonce se postavila i na stupně vítězů, jen ne ve své kategorii, ale místo Terezky, která hned po doběhu odjela na dvoudenní seminář z kung-fu :-)
  Terezka běžela vzdálenost 2,7 km a s časem 12:42 obsadila 1.místo v kategorii do 19-ti let a celkově 15.místo ze všech běžců na této trati (bylo jich 207) :-)
  Lenka s Pavlem se postavili na start 10 km tratě, která vedla Poodřím kolem rybníků ... Lenka zvládla trať za 45:23 a obsadila 1.místo v kategorii žen 40+ a 5.místo v ženách :-) Pavel zaběhl trať za 49:26 a stačilo mu to na 27.místo v kategorii mužů 40+ :-)
  Počasí přálo, bylo ideální běžecké pod mrakem a pršet začalo až po vyhlášení výsledků, organizace pod vedením Kamila Juříčková byla perfektní, polévka po doběhu přišla vhod, setkali jsme se s hromadou známých, Lenku potěšilo, že i její svěřenci z atletické přípravky se postavili na start a přemluvili i své rodiče, aby se závodu na některé z tratí zúčastnili :-) Děkujeme organizátorům a všem dobrovolníkům za závod a těšíme se na příští ročník :-) Stryk tým
 • Všem musím jen a jen doporučit! (y) Letos jsem běžela s půlroční dcerkou v kočárku, příští určitě poběžíme znovu! Skvělá organizace, úžasná atmoška a navíc charitativní akce! Janča Halatová
 • Děkujeme. Organizace skvělá, pořadatelé na jedničku ... všichni okolo akce úsměv na rtech a příjemní. To se málo kdy vidí.
  Naš výkon zatím byl opravdu ve smyslu cele charitativní akce ... KAŽDÝ JE JEDNOU NA STARTU ... i přesto jsme si naši účast užili. A věříme, že příští rok to bude lepší .. Jana Jeseňáková
 • V sobotu 27.4.2019 jsme se opět postavili na start pro naše malé kulíšky a ze všech sil a do posledního dechu jsme běželi jako o život. Děkujeme všem, kteří běželi s námi, všem kteří nás podpořili a všem, kteří tuto úžasnou akci zorganizovali. Už teď se těšíme na příští rok Novorozenecké oddělení Fifejdy

Napsali o nás 2018

Ohlédnutí za 2. ročníkem Polanského charitativního běhu

Když se Vám narodí miminko do dlaně, potřebujete vědět, že v tom nejste sami.

Na start 2. ročníku Polanského charitativního běhu se postavilo více než 500 běžců a tím se podařilo rodinám předčasně narozených dětí sdělit, že v tom těžkém startu do života jejich dětí nejsou sami a zároveň vyzdvihnout obětavou práci zdravotníků Ostravských neonatologických center Fakultní a Městské nemocnice Ostrava. Těmto nemocnicím byl na závěr akce předán výtěžek v celkové hodnotě 45 000 Kč.

Polanko, děkujeme!

Velké poděkování za možnost zorganizovat akci na podporu předčasně narozených dětí patří obci Polanka nad Odrou, konkrétně panu Pavlu Bochniovi, starostovi obce a zastupitelům obce, kteří již druhým rokem bezplatně pronajímají kouzelný areál Dělnického domu, který opět vytvořil reprezentativní zázemí charitativní akce. Letos s hojnou účastí běžců a rodin předčasně narozených dětí.

Bez Vás, dobrovolníků, převážně z Polanky, by se tato akce nemohla konat, proto přijměte od nás, organizátorů, velké poděkování. Vážíme si vaší podpory.

Okolí Vaší obce, oblast Poodří, se stalo nádhernou kulisou pro zapálené běžce na trati 10 km. Zde uvádím několik ohlasů ze sociálních sítí:

Lenka Stryková: My (Strykovic klan) děkujeme za pěkný závod, který se koná na podporu dobré věci ... organizace na jedničku s

hvězdičkou, pěkná trasa, počasí objednáno krásně slunečné, je to závod pro všechny od profi běžců, přes hobíky, rodiče s kočárky až po ty nejmenší. Díky všem dobrovolníkům a organizátorům v čele s Kamilou Juříčkovou. A příští rok nás tam máte zase.

Věra Richterová: Všechno na výbornou, počasí, organizace, krásná trasa. Byli jsme poprvé a určitě zase přijedeme.

Alpsport: Charitativní Polanský běh s podtitulem "...každý je jednou na startu...". Moc pěkný 10ti km krosový závod na podporu nedonošených mimísků.

Na závěr děkuji za naší rodinu a dnes již šestnáctiletého Kulíška, který je sportovcem-běžcem a k myšlence zorganizovat tuto charitativní akci nás svou radostí z běhu přivedl. Každý je jednou na startu, tak jako i my jsme byli před šestnácti lety.

Poděkování posílám všem, kteří podpořili akci jakoukoliv formou, nebo přišli nabití energií a přispěli pro dobrou věc. Moc děkuji za všechny.

Napsali o nás 2017

Polanský charitativní běh má za sebou první ročník a pořadatelé se těší na další

Jiří Šlachta

Každý je jednou na startu - myslí si Kamila Juřičková, pořadatelka prvního ročníku Polanského charitativního běhu, který se konal 22. dubna v Polance nad Odrou. Dělnický dům byl v té době v obležení běžců všech věkových kategoriích i výkonnostní úrovně. Každý si mohl vybrat trasu podle svých zkušeností. Na start se postavili zkušení závodníci i babičky s vnoučaty. Běželo se na na 2,7 km a 10 km. Pro nejmenší byla připravena trať na 400 metrů. Na startovní čáru se postavilo celkem 260 běžců.

"Běžíme nejen pro děti, ale i rodiče, kteří se dostali do stejné situace jako my před 15 lety, kdy se nám narodil předčasně syn Daniel. A chceme jim tímto říct - nejste v tom sami," říká Kamila Juřičková. Rozhodla se spolu se svými přáteli běh zorganizovat, aby podpořila neonatologické oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě, které se stará o nedonošené děti. "V České republice se každé desáté dítě přijde na svět mezi 24. až 37. týdnem těhotenství. Ovšem i takto malým dětem může moderní medicína pomoci," říká MUDr. Hana Wiedermannová, primářka oddělení neonatologie FNO, která závod odstartovala. "Já jsem strašně ráda, že to paní Juřičková z Nedoklubka takhle pěkně zorganizovala. Byla tady spousta lidí nabitých energií, kteří chtěli pro nás něco udělat, což je strašně dobře. Byla tady i část týmu z našeho oddělení. Jsme rádi, že si lidi zaběhali, zasportovali i pobavili ,a na druhou stranu to i něco přineslo," dodává. Do cíle doběhli všichni účastníci i přes nepřízeň deštivého počasí. Ohlasy na závod se objevovaly také na sociálních sítích.

Jana Kučová:"Dovolte nám, abychom Vám poděkovaly za úžasnou akci. Už trénujeme na příští rok. Organizace byla bezchybná a atmosféra výborná."

Lenka Stryková:"Děkuji za nás Stryky za super akci podporující dobrou věc, výborná organizace, super trať, fajn lidé jak na straně organizátorů, tak mezi běžci, těch pár kapek bylo osvěžení. Za rok se těšíme na startu dalšího ročníku.!

Katka Salamonová:" Běhu jsem se účastnila a vůbec nelituji. Velká pochvala všem organizátorům. Všechno bylo super - zajištění, trasa, organizátoři i na trase, která byla dostatečně označená, medaile pro všechny. Doufám, že to neodnesete zdravím, myslím kvůli toho počasí."

Kamila Juřičková k občasnému nepříznivému dešti, který chladil přítomné běžce, dodává: "Ale my jsme to brali tak, že nám pršelo štěstí. Pršelo nám tak, že jsme pro oddělení neonatologie vybrali částku 23 tisíc Kč. A věříme, že i příští rok nás přijdou běžci i obyvatelé Polanky podpořit."

Informace z běžecké tratě posbíral a předal

Jiří Šlachta